Kto z ľudí by by rád nespomínal na sladké roky svojej mladosti? Takých poznám naozaj málo. Vtedy bol aj svet možno – aspoň trochu – lepší, ako dnes…

   Obr.: S rodičmi, sestrou a najmladšou neterou pred naším domom v Matúškove

Obr.: Ako družba na svadbe spolužiačky Marky Tuškovej, potom Chovancovej, v Horných Salibách

Obr.: Naša trieda v čase štúdia na strednej škole. Nie sme tam úplne všetci a ani seba tam nevidím. Asi preto, že už vtedy som bol dosť „do sveta“ a aktívne som vtedy športoval. Venoval som sa športovej chôdzi a trénoval ma Juraj Benčík, s ktorým som sa poznal už od detstva z Matúškova.  

Obr.: Myslím, že to bol Ľ. Žambokréty, kto nás vtedy (1966?) „zlanáril“ do Lokomotívy Trnava a vyjednal športový zájazd do Cottbusu a Sprembergu vo vtedajšej NDR.

Obr.: Dodnes si pamätám, že môj najväčší súper sa vtedy volal Manfred Sonnabend a pracoval ako poštár v meste Sprembergu … Takže „nachodeného“ toho mal naozaj dosť.        

Rád spomínam aj na ďalšie osobnosti vtedajšej slovenskej športovej chôdze:

Jána Wiedermana, Jozefa Burcla, Milana Belka (na obrázku zľava doprava).

Ale aj ďalších, ktorých fotky (zatiaľ) nemám – Mateja Skalnického, Jána Moravského, Milana Gnotha a samozrejme aj Juraja Benčíka, ktorý to „dotiahol“ až na trénera víťaza olympiády – Jozefa Pribilinca.

 

 

 

 

 

 

 

Starší bratranec z otcovej strany Pavol ma vzal na moju prvú „pánsku jazdu“. Išli sme jeho „Manetom“ a chceli sme sa zúčastniť  osláv 100. výročia založenia Matice Slovenskej v Martine. Tam sme však dorazlili pozde a tieto fotky pochádzajú myslím z okolia Banskej Štiavnice…

Ale to  už sa mi v tej dobe „zapaľovali lýtka“ (aj mnoho iného) a iste nielen zo športu. Okrem spolužiačok a iných dievčat sa mi zapáčil aj big beat. A tak som si raz v Bratislave zakúpil, za Kčs 400.-,  gitaru značky Gibson a spolu s niektorými spolužiakmi sme založili kapelu „The Colibries“. Názov kapely bol pripomienkou nášho prvého pískajúceho zosilovača zo starého kina, ktorý nám zapožičala spolužiačka Adriana. (Ako sme so spolužiakmi zakladali kapelu, hrali na stužkovej a ako sme sa nakoniec rozišli…)

Niektoré fotky z nášho „Béčka“ (3.B)  na SVŠ v tých časoch:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obr.: Foto z maturitného tabla

 

Foto a videodokumentácia z našich stretávok …

Hore:  3 obrázky zo stretnutie po 30-tich rokoch v Galante (Belária) … Kto nás to vlastne fotil?

Obr.:  Spoločné foto zo stretnutia v Galante  v roku 2011

Stretko v roku 2017

 

Stretko s Alicou a Violou (06/2018)

 

Stretnutie v „riadnom termíne“ (09/2018)

 

 

Video zo stretnutia po 30-tich rokoch v Galante … (Belária)

Video z roku 2011:

 

Stretnutie po 50-tich rokoch v Horných Salibách …

 

Stretávka v roku 2017 (Penzión Komlóš v Horných Salibách)

Alica (Basel/CH) a Viola (Chicago/USA) pri návštěve Slovenska v roku 2018